https://poznan.tvp.pl/60948045/poznalismy-regionalne-orly-wprost

 

Poznaliśmy regionalne Orły „Wprost”

Adam Bąkowski 2022-06-25
(Fot. Piotr Woźniakiewicz Ars Lumen.pl )

(Fot. Piotr Woźniakiewicz Ars Lumen.pl )
Te ważne regionalne wyróżnienia są przyznawane od 2016 r. Mogą je dostać zarówno duże i znane przedsiębiorstwa, jak i te mniejsze, których marka nie jest jeszcze zbyt dobrze rozpoznawalna. Liczy się przede wszystkim skuteczność działania na rzecz Polski.

Uroczysta gala odbyła się 24 czerwca br. w poznańskim hotelu Sheraton, gdzie poznaliśmy laureatów nagrody Orły „Wprost” w województwie wielkopolskim. Wyróżnienia zostały przyznane w 17 kategoriach:

Samorząd Regionu Wielkopolska – Polski Teatr Tańca.
Przedsiębiorstwo – ITA Polska z siedzibą w podpoznańskim Skórzewie.
Osobowość – major Paweł Joks, kapelmistrz, dowódca Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu.
Nagroda specjalna za zaangażowanie międzynarodowe – Muzeum Pałac w Rogalinie.
Nagroda specjalna za osiągnięcia sportowe – Gerard Kurniczak, obiecujący zapaśnik młodego pokolenia.
Nagroda specjalna za działalność społeczną – Tomasz Zdziebkowski, twórca m.in. Warsztatów Idei Obywateli Rzeczypospolitej.
Nagroda specjalna za w kategorii zdrowie – dr Anna Jakrzewska-Sawińska, założcielka Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum Domowe”.
Nagroda specjalna za działalność na rzecz edukacji – Janusz Musiał, kanclerz Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu.
Nagroda specjalna w kategorii kultura – Teatr Muzyczny w Poznaniu. Nagroda specjalna za działalność historyczną – Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.
Nagroda specjalna w kategorii szkolnictwo wyższe – Wyższa Szkoła Kadr Menadżerskich w Koninie. Nagroda specjalna Orzeł Polski w kategorii bezpieczeństwo – Maciej Kubacki, Starszy Brygadier PSP.
Nagroda specjalna Orzeł Polski w kategorii ratownictwo – Piotr Kosowski, od 20 lat samodzielnie prowadzi gospodarstwo w Sobolewie (gmina Czarnków).
Nagroda specjalna w kategorii lokalny producent żywności – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Wrześni.
Nagroda specjalna za szczególny wkład w rozwój polskiego rolnictwa – TOP Farms sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
Nagroda specjalna w kategorii promocja edukacji domowej – Krzysztof Słoniewski, Rzecznika Praw Rodziny ruchu Marzeny i Pawła Zakrzewskich.
Nagroda specjalna w kategorii Innowacje w Technologiach – Grupa KingAPP.