Pionierzy edukacji domowej nagrodzeni prestiżową nagrodą

Rodzina Pawła i Marzeny Zakrzewskich
Rodzina Pawła i Marzeny Zakrzewskich
Profesorowie Paweł i Marzena Zakrzewscy 14 października 2022 roku w warszawskim Sheratonie otrzymali specjalne wyróżnienie na jubileuszowej gali.

Na specjalnej gali, w wyjątkowo uroczystej atmosferze, kapituła VIP nagrodziła wybitne osobistości świata kultury, sztuki, nauki, polityki i biznesu. Nagradzano za osiągnięcia, talent, zaangażowanie i przywództwo.

Uhonorowanie tak wyjątkowych osób wymagało szczególnej oprawy. Galę VIP poprowadziła z wrodzonym wdziękiem Monika Richardson i Grażyna Brodzińska.

Wśród nagrodzonych, ludzi bezsprzecznie nietuzinkowych, wyróżnieni zostali między innymi Magdalena Zawadzka, Grażyna Barszczewska, Damian Damięcki, Rafał Królikowski, Rafał Zawierucha, Paweł Deląg, Aleksandra Konieczna, Jan Englert, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Sławomir Łosowski, Czesław Lang, Robert Korzeniowski, Andrzej Wojtyła.

https://youtu.be/ggkyIt9-tj0

Jak przystało na jubileusz, była także nagroda specjalna, przyznana na 10-lecie gali. Ta szczególna statuetka trafia do niezwykłego duetu w życiu i na gruncie działalności zawodowej oraz społecznej – zdobyli ją profesorowie Marzena i Paweł Zakrzewscy, niezwykle zasłużeni na gruncie popularyzacji alternatywnych form kształcenia.

Prof. Marzena i Paweł Zakrzewscy − propagatorzy edukacji domowej, twórcy międzynarodowych klubów edukacji spersonalizowanej i demokratycznej, założyciele Instytutu Wolności i Rzecznika Praw Rodzin, a prywatnie rodzice dwanaściorga dzieci.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji, mimo wielu przeszkód i nieprzychylnych działań, z jakimi się spotkali, doprowadzili do zmian prawnych w systemie edukacji, nazywanych od ich nazwiska Ustawą Zakrzewskich. Tym samym dokonali niemożliwego, dwukrotnie – w 2009 i 2021 roku – jednocząc parlamentarzystów różnych opcji politycznych, którzy zgodnie poparli postulowane zmiany legislacyjne, sprzyjające wolności wyboru.

Zgodnie twierdzą, że różnorodność form nauczania sprzyja efektywności edukacji. Marzena i Paweł Zakrzewscy są również aktywni na gruncie działalności non profit, pomagając w dostępie do edukacji dzieciom w Afryce czy Ameryce Południowej. Za swój wkład w rozwój edukacji domowej docenieni w Polsce m.in. Orłami Wprost, Orderem św. Stanisława, Wielkim Krzyżem Koronnym, czy statuetką Ambasadora Edukacji.

https://edukacjadomowa.com/

www.fb.com/edukacjadom