https://poranny.pl/pawel-i-marzena-zakrzewscy-nagrodzeni-na-gali-wprost/ar/c5-17186811

 

Paweł i Marzena Zakrzewscy nagrodzeni na Gali Wprost

Nagrodę w imieniu prof. Pawła i Marzeny Zakrzewskich odbierał Jerzy Potocki.
Nagrodę w imieniu prof. Pawła i Marzeny Zakrzewskich odbierał Jerzy Potocki.

5 grudnia 2022 roku profesorowie Paweł i Marzena Zakrzewscy, zostali nagrodzeni za zasługi dla polskiej wsi, na uroczystej gali Złotej Setki Polskiego Rolnictwa.

Jest to cykliczna impreza, na której kapituła nagradza liderów rynku rolnego. Wyróżniane są osoby fizyczne i prawne. Szczególnej uwadze podlega ocena ich wkładu w rozwój rolnictwa i społeczności obszarów wiejskich.

Rangę tej gali podkreślał aktywny udział Premiera i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, który osobiście wręczał statuetki nagrodzonym.

Nagrodę specjalną kapituła przyznała małżeństwu profesorów Pawłowi i Marzenie Zakrzewskim. To osoby szczególnie zasłużone na gruncie popularyzacji nowoczesnych form edukacji na terenach wiejskich.

Swoim zaangażowaniem doprowadzili do zmian w prawie oświatowym nazywanych „Ustawą Zakrzewskich”.

Umożliwiło to wielu rodzinom edukację dzieci chociażby bez konieczności codziennych, wielogodzinnych dojazdów do szkoły.

Wykształcenie dzieci z obszarów wiejskich jest niezwykle ważne dla dalszego rozwoju rolnictwa, które powinno nadążać za rozwojem technologicznym. Swoista misja Państwa Zakrzewskich idealnie wpasowuje się w zapotrzebowanie społeczności młodych rolników.

https://edukacjadomowa.com/

www.fb.com/edukacjadom

https://youtu.be/h0_KVX5Z5D0